T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GAZİANTEP / ŞEHİTKAMİL - Gaziantep Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

“Taste of Knowledge” adlı Erasmus+ projemizin ilk bülteni yayınlandı.

Ekm

Gaziantep Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit ATEŞ yarışma alanında öğrencilerin yaptıkları araçları inceleyerek başarılar diledi.

Ekm

Gaziantep Anadolu Lisesi’nin codeweek haftasındaki son etkinliği Bluetooth kontrollü araç yarışması   Yarışmaya okulumuzda öğrenim gören 9. Sınıflardan 10 öğrenci katılmıştır. Kendi tasarladıkları araçlarla 3 etap şeklinde yarıştılar.    1. Etap 5 öğrenci ile yapıldı ve kazananı 9/C sınıfından Mehmet Akif Yayuspayı   2.Etap 5 öğrenci ile yapıldı ve kazanan 9/D sınıfından Osama Ahmetoğlu    3.Etap ise 1 ve 2. Etabın kazananları arasında yapıldı ve yarışmanın galibi Osama Ahmetoğlu   Yarışmada emeği geçen okulumuz Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Kübra IŞIKYILDIZ ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Rıfat KARATAŞ’a teşekkür ederiz. 

Ekm

Codeweek kodlama haftası 7 - 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yazılım ve kodlamanın sevdirilmesi, farkındalık kazandırılması amacıyla düzenlediğimiz etkinlikleri tamamladık. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar; pano hazırlama ve popülerliği günden güne artan Python proramlama dili ile Türkiye yüzyılı ruhunu ve tema ruhunu yansıtacak olan "Türk Bayrağı" oluşturma. 

Ekm

AB kod haftası codeweek 2023 kapsamında öğrencilerimizle Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi'ne gezi düzenledik. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Teknogaraj ekibinin yaptığı sunum ile öğrencilerimiz yazılım dünyasında neler yapabileceklerine dair bilgiler edindi. Garaj ekibinin Teknofest yarışmalarına katılmış oldukları projeleri yerinde incelediler. Gelecek dönemlerdeki yarışmalar için fikir alışverişi yapıldı.  

Ekm

Codeweek 2023 kapsamında yapılacak çalışmalar için tema olarak "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı" seçilmiştir. Okulumuz adına Bilişim Teknolojileri öğretmeni Kübra IŞIKYILDIZ kuruculuğu ile oluşturulan "Cumhuriyet'in 100. Yılında Kendin Tasarla Kendin Yarış" projemiz onay almıştır. Sizler de projemize dail olmak için kodumuzu kullanabilirsiniz. Proje detayları hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. 

Proje kodumuz : cw23-wFtg7

 

 

Mrt

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla okulumuz öğrencileri güzel bir program düzenledi...